Heroes Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Heroes Bulgaria

A brave new world.
 
ИндексПорталГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Heroes Fan Story!

Go down 
+4
Sylar
Divata_Airis
kremitoo
endone
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 2:47 pm

Хайде да си направим едно съревнование.
Преди малко четох, Креми и Гери се бяха разгорещили на един невинен пост на наш Сайлър. Та в реди на мисли, кой колко фантазия има викам да си направим едно приятелски съфорумско конкурсче.

Става дума за състезание за най-добър разказ на тема "Heroes".


Така... преди да почнете да бълвате идеи и фантазия - има няколко условия/правила, които трябва да спазите.

1. Действието се развива във вселената на "Heroes".
- годината е 2007-ма.
- загинали персонажи не може да използвате в настоящето.
- можете да разкажете история свързана със загинал персонаж, ако се развива в миналото (и това трябва да е пояснено).
2. Придържате се към главната идея на сериала - става дума за еволюция, ДНК промени и естествен подбор. Без свръхестествени истории и фантастични елементи.
3. История от настоящето и свързана с линиите, които в момента вървят в сериала НЕ може да закачате. (идеята е да не намесваме истинската история и какво може да се случи в нея)
- не може да убивате никой от персонажите на сериала :lol:
4. Създаването на нови герой и истории (подобно на комиксите и 'Origins') е напълно позволено и желателно.
5. Позволено е да създавате измислени места, имена, градове и прочие в рамките на реалният за настощето свят (което ще рече без космически кораби и извънземни ;) ).
6. Никой от персонажите от шоуто, които използвате не трябва да е главно действащо лице. Може да се появява за 5 мин или да е поддържаща роля, но не и главен герой на разказа.

Мисля, че тези са достатъчно. Ако има нещо ще бъде добавено. Срокове няма да се поставят за сега. Който ще вземе участие е хубаво да пише тук... да се знае все пак, кой с/у кого. :)
Награди няма да има - идеята е да е приятелско съревнование. ;)

Успех на всички и нека по-яката история победи!


едит: не съм сигурен за къде е темата, за тук или за "Форумските игри"? Модераторите да решат..

Edit: Ето и списъка на участниците за момента:
+ kremitoo
+ Divata_Airis
+ Sylar
+ someonе
+ DeathLesS


Последната промяна е направена от на Пон Окт 08, 2007 2:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
kremitoo

kremitoo


Female
Брой мнения : 122
Age : 33
Localisation : Бургас
Registration date : 24.09.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 3:32 pm

Идеята е добра, а иначе самата тема мисля, че трябва да е във игрите =) Ако ми дойде вдъхновението, ще се включа Grin

BTW колко трябва да е дълъг един разказ? Да знам колко да се разпростирам и да съкращавам каквото мога laugh Защото не може примерно за 3-4 листа да се разкаже всичко, ще трябва доста повече, за да се развият персонажите, историите и всичко останало.

И един друг въпрос: къде е границата м/у сериала и фантастиката? laugh В смисъл цялата тая ДНК работа е ясна, но много от способностите са си чисто фантазия /примерно това което Мая и Алехандро правят/. Ако ме усее божията промисъл, откъде да знам, че силите, които измисля, няма да ви се сторят прекалено фантастични? laugh
Върнете се в началото Go down
Divata_Airis

Divata_Airis


Female
Брой мнения : 77
Registration date : 22.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 3:10 pm

И на мен това ми звучи добре и както си падам маниак на тема писане (друг въпрос качествено ли е, поне другите кават, че им харесва, но ще видим). Само да ми остане време...
Значи едно да уточним че се уплетох в горните изисквания (нормално за мене) - може да си позваме сегашните герои и всичко (без мъртвите както бе написано). Демек един фен фикшън да си направим, така ли? (ако е това ще е супер...после даже може да се отвори, естествено ако има още желаещи и ако админа се съгласи един под форум само за фикшъни Tongue )
Върнете се в началото Go down
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 3:53 pm

Ок от много време съм почивка от писането и само чаках причина да започна пак. Ще се включа. Трябва да разясним дължината обаче. 3-4 страници на Word мисля, че ще са достатъчни.

ПП: За тук е темата. Писал съм на описанието на форума, че и разказите тук трябва да се постват.
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
Divata_Airis

Divata_Airis


Female
Брой мнения : 77
Registration date : 22.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 3:59 pm

Много ясно, че темата е за тук - разказите са си вид творчество. Ма наистина каква дължина, че аз се отнасям. Bounce
Върнете се в началото Go down
someone
Администратор
someone


Male
Брой мнения : 1099
Age : 32
Localisation : Somewhere in the END of the beer
Registration date : 24.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 4:03 pm

Героят е просто той. За сега няма име надявам се да имам време да довърша. Става ли по нататък да ползвам Питър, защото ми трябва точно такъв комплексен герой като него. Действието се развива някъде във времето. Всичко е съвременно, но от по-друг поглед.

Мойто ще е дъъъълго да знаете. И ще ми отнеме повечко време Wink поне до вторник


Последната промяна е направена от на Съб Окт 06, 2007 4:08 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://zoom.bg/someone
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 4:06 pm

Вижте сега, ще направя отделна тема САМО за разказите, а тук ще ги обсъждаме.
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
Divata_Airis

Divata_Airis


Female
Брой мнения : 77
Registration date : 22.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 4:22 pm

Може и така да стане - разказите там, коментарите тук, но е супер объкващо. Мен ако питаш всеки да си отваря отделна тема за разказа и там да му коментват, ако въобще някой го направи че и тая работа е възможна, но както решите. Каквото каже админа това ще е. Wink
Върнете се в началото Go down
someone
Администратор
someone


Male
Брой мнения : 1099
Age : 32
Localisation : Somewhere in the END of the beer
Registration date : 24.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 4:29 pm

Еми аз вече почнах. Може като свърши конкурса да земем най-добрата и заедно да я направим още по-добра. А наградата да е титла. Някаква от типа на best writer или нещо такова. Какво ще кажете (така де кажеш админе:) )
Върнете се в началото Go down
http://zoom.bg/someone
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСъб Окт 06, 2007 7:02 pm

Ми като свърши ще има гласуване и който спечели получава ранг по избор :) Аз няма да участвам в гласуването по обясними причини, но пак ще драсна нещо ако не ме домързи.
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 12:28 am

Опа.. аз чак сега забелязвам, че има развитие по темата. До сега съм пропуснал новите постове някак си (УоУ, много съм зле) и просто не поглеждах темата, защото мислех, че няма интерес.

Тъй като я започнах ще си позволя да съм рефер по отношение на правилата.
Сега на въпросите (надявам се не с голямо закъснение) :

Divata_Airis можеш да ползваш персонажи от сериала, стига да не измисляш нови истории за тях засягащи настоящето - това ще рече, че в момента Питър е без памет в бара на онези типове и ти логично не може да го пренесеш на Бахамите да събира плодове и да се гушка с Клеар ;) Също така не може да пипаш 4-те месеца, които му/ни се губят - това е история, която тепърва ще разберем. Може да пишеш за бъдещето или миналото му, но в момент който главните истории в сериала едва ли ще захванат (детство, евентуално бъдеще и прочие). Идеята е да се види, какви отделни истории може да измислите, а не как бихте продължили сериала от тук на сетне... ;)

kremitoo границата м/у фантастика и теориите в сериала точно би ми било трудно да опиша. В общи линии сериала е базиран на промяната на ДНК-то. Както видяхме до тук физическата промяна на тялото не е засегната - това ще рече, че не може героя ти да му порастват рога или краката да му стават огромни. Физически тялото не се мени поне на външен вид. Може да притежава определени качества (да е проводник, да излъчва топлина, радиация или студ и т.н.), но не и да се видоизменя драстично. Като изключим това всичко останало, което би могло да се види в реалният свят е Ок. Фантазия е всичко друго, което няма как да го видим - извънземни, еднорози, елфи, Годзила и прочие. Дано съм обяснил достатъчно ясно...

И като финал - продължителност/дължина?
Зависи от това, как пишете - стилът ви. Някой хора правят разкази само от диалози, други описват предимно и с това пленяват. Дали ще е 1 лист или 10 няма значение...
Да сложим все пак някаква граница - 13 страници на Word. Дано всички да ви устройва. Дори и да е по-дълго не виждам проблем...

Хайде успех на всички... ;)

Пускайте темите в отделни теми с едно [HFS] отпред. Пример:
" [HFS] Огън и лед! "
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
kremitoo

kremitoo


Female
Брой мнения : 122
Age : 33
Localisation : Бургас
Registration date : 24.09.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 9:22 am

^ Хехе, "Огън и лед" е баси и яката анимация Grin: Любимата ми...

Та по темата, честно казано 13 страници на word аз ги изписвам само с есе по литература :-D: А и познавам стила на писане на Divata_Airis и ще ми е много интересно как ще успее да го сбие толкова :o: Ама условията са си условия. Аз лично съм писала всичко друго досега, но не и разказ (в смисъл есета, стихове, песни, публични изказвания, че даже едно го четох пред някви студенти... срам :baf: ), така че ще ми е забавно да видя какво ще се получи... И да не ми се смеете на глупостите! Oops
Върнете се в началото Go down
DeathLesS
Администратор
DeathLesS


Male
Брой мнения : 498
Age : 30
Localisation : Русе
Registration date : 18.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 11:08 am

бройте и мене аз си падам по такива неща
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 2:39 pm

Креми, то и аз мога да напиша роман от 150 листа. Идеята е да е "разказ" - демек да не е особенно дълго за да може да е бързо за прочит и необременяващо. ;) (то 13 страници за разказ са много попринцип. Нормалният разказ е около 5-6)


Значи за момента участват:
+ kremitoo
+ Divata_Airis
+ Sylar
+ someonе
+ DeathLesS
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
Divata_Airis

Divata_Airis


Female
Брой мнения : 77
Registration date : 22.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 3:23 pm

kremitoo написа:
А и познавам стила на писане на Divata_Airis и ще ми е много интересно как ще успее да го сбие толкова :o:

Да, Креми, аз само при идеята и се озорих супер много просто...13 страници...ще се постарая, ма ще видим. Както сама каза условията са си условия :Wink:
Само да се уточним за последно има ли краен срок някъв?
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeПон Окт 08, 2007 4:00 pm

Divata_Airis за момента не... ;)
Работете си спокойно, пък ако много почнат да се протакат нещата ще сложим някаква дата. :)
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
kremitoo

kremitoo


Female
Брой мнения : 122
Age : 33
Localisation : Бургас
Registration date : 24.09.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 4:10 pm

endone написа:
Креми, то и аз мога да напиша роман от 150 листа. Идеята е да е "разказ" - демек да не е особенно дълго за да може да е бързо за прочит и необременяващо. Wink (то 13 страници за разказ са много попринцип. Нормалният разказ е около 5-6)

[/b]

Ъм, за какъв разказ говорим? Може 5-6 страници, ако е разказ на Ангел Каралийчев и то без диалози (е то при него няма как да стане, ама хванахте идеята предполагам Grin ). А тези, дето по форумите се пишат, са доста по-големички. И не съм казала, че със сигурност ще участвам. Почнах да пиша, но не знам ще продължа ли... Просто не ми се занимава, а и честно казано не мога по никакъв начин да се вместя в 13 страници, та дори и 20 да бяха. Както Divata_Airis каза веднъж, на нея само началото на Supernatural й е 20 страници Hm Е не, че аз мога да напиша толкова за начало, но ддз... Идеята, която имам, е прекалено голяма като мащаб, т.е. обхваща прекално много събития, за да го напиша толкова кратко... Да не говорим, че включва и бълграрин ( :-D ), та докато стигне до САЩ, ще стане една... svir Ще доживеем и ще видим ще го завърша ли. Дори самата аз не знам ще го пусна ли в крайна сметка, така че не ме брой в сигурните =)
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 5:54 pm

Huh Crazy Ааа... ти май найстина пишеш роман. Къде ти България-Сащ... тцтцтц... ...
Вие съчинения в училище не сте ли писали ми е чудно? Оо
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
someone
Администратор
someone


Male
Брой мнения : 1099
Age : 32
Localisation : Somewhere in the END of the beer
Registration date : 24.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 8:01 pm

Оф и аз нещо се поотказвам. То като почнах и се оказа, че тряа да напиша некъф тип хари потър 7 формат и не ми се занимава, а и нещо идейте ми са АДСКИ мащабни. Смисъл, че има поне 3 главни герои и става едноооо
Върнете се в началото Go down
http://zoom.bg/someone
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 8:29 pm

Ми пиши де, никой не те спира. Искате ли да направя отделен форум за разказите?
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 10:25 pm

Чак отделен форум.. май няма да е нужно. Пък и то вече двама "не са сигурни"... ;)
Не мога да ви разбера. Честно... на вашата възраст дълги съчинения и да исках нямаше как да напиша.

Пак казвам.. не е нужно да разказвате нечий житейски път. Става дума за разказ. ;)
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 10:37 pm

Аз съм на 15 и дълги съчинения не пиша. 3 страници с всичката информация. Кратко и ясно. Ако става въпрос за разкази вече е друга работата Grin.
Ще направя подфорум на този, за да не се смесват работите Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
Sylar
Demon Slayer
Sylar


Male
Брой мнения : 823
Age : 31
Localisation : Пловдив
Registration date : 12.05.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeВто Окт 09, 2007 10:41 pm

Такам сега всеки да си направи тема във "Разказите" ;)
Върнете се в началото Go down
http://www.bg-starcraft.info
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСря Окт 10, 2007 2:08 am

С подфорум е доста удобно и спретнато. Wink

Колкото до дължината - искам само да ви напомня, че е важен самият сюжет, а не как точно е написан. Вземете, като пример новелите/комиксите - като страници са изключително малко, но въпреки това страхотно разказват по цели истории... :)
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
kremitoo

kremitoo


Female
Брой мнения : 122
Age : 33
Localisation : Бургас
Registration date : 24.09.2007

Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitimeСря Окт 10, 2007 9:08 am

^ Е да, ама има и рисунки... Ся само остава комикс да направя Grin

Цитат :
Вие съчинения в училище не сте ли писали ми е чудно? Оо

Ами не знам на колко години си, но в днешната образователна система такова животно нема :-D Или поне в Икономическия техникум Confused От съчиненията пишем само ЛИС-ове по дадено произведение, което няма нищо общо с писането на собствено такова. Така че, не, не сме писали такова чудо svir
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Heroes Fan Story! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Heroes Fan Story!   Heroes Fan Story! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Heroes Fan Story!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» .:Heroes Fan Story:.Tabula Rasa
» Heroes Season 4 Sneak Peak + Heroes Redemption promo
» Heroes Volume 3 Roundup - Heroes Unmasked
» Heroes / heroes.bulgarianforum.net

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Heroes Bulgaria :: Heroes :: Творчество-
Идете на: