Heroes Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Heroes Bulgaria

A brave new world.
 
ИндексПорталГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Сай vs. Ноа

Go down 
+3
secretk
darkslayer
someone
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Sleepwalker
Metal Child
Metal Child
Sleepwalker


Female
Брой мнения : 35
Age : 31
Registration date : 04.11.2008

Сай vs. Ноа - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сай vs. Ноа   Сай vs. Ноа - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 09, 2009 12:11 am

Очевидно е безмислено да се повтарят едни и същи неща,при положение,че никой няма да си промени мнението. Wink А и теорията ми се връзва перфектно,поради простата причина,че той се чувства виновен за първото убийство,то е съвсем друга история....поне аз така виждам нещата.Толкова от мен по тази тема. Smile
Върнете се в началото Go down
secretk

secretk


Female
Брой мнения : 87
Age : 37
Registration date : 08.10.2008

Сай vs. Ноа - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сай vs. Ноа   Сай vs. Ноа - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 09, 2009 9:28 am

A ние не се опитваме да променим мнението на опонента в разярилата се дискусия, по-скоро всеки представя своята гледнa точка за нещата.
Наистина го показаха как се чувства виновен, но на мен не ми се върза. Аз точно за това не съм доволна от част от епизодите на този сезон, и от показаните сюжетни линии.
Просто Sylar има вида на злодей, ама от тези непобедимите, и някак си изведнъж го дават да плаче като малко дете, не знам просто не ми изглеждаше реално.
А че той търси нещо, съгласна съм, ама дали е любов точно? Не е ли по-скоро признание, че е специален?
Ако си спомняте серията, в която уби майка си(тази, която го е отгледала), той сякаш се стремеше да и покаже, че може нещо. Той показа, че има чувства към нея, тя също показа, че го обича. Мисля, че той имаше желание да покаже, че не е обикновен, че и той е специален.
Върнете се в началото Go down
someone
Администратор
someone


Male
Брой мнения : 1099
Age : 32
Localisation : Somewhere in the END of the beer
Registration date : 24.06.2007

Сай vs. Ноа - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сай vs. Ноа   Сай vs. Ноа - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 09, 2009 10:30 am

secretk, duuuhh~, та нали 2 сезона точно това ни обясняват.

Сай нямаше как да не убие Ел, просто защото тази злина вече е отключена в него. Дори и да отиде в лудница, той ще си остане същото чудовище, но и Ноа е чудовище. Може стимулите му да са други, но той също прави ужасни неща. Когато е за семейството - ОК, но когато е за Компанията, няма оправдание.
Както при Сай - ако беше нужда от любов нямаше да изгори Ел, така и при Ноа - ако беше добър и само заради семейството прави разни неща, нямаше да изпълнява всичките ужасни мисии в Компанията. Да възможно е семейството му да е било заплашено, но е възможно и да не е така Wink.
Да не говорим, че Сай наистина съжаляваше и имаше угризения при първото (или първите) убииство(а), но Ел беше тази която притъпи тези угризения и го накара да забрави, да си мисли, че това е правилно, а това тя го правеше по заповед на Ноа (за който не помни) и тя имаше угризения, но продължи, защото беше изманипулирана от Ноа.
Не казвам, че Ноа е отрицателен герой. Нито пък Сай е розово пони. Но Ноа е ужасяващ манипулатор, който няма НИКАКВИ скруполи, което е доказано от това, че той в нито един епизод не е показал нещо, което да ни покаже, че той се терзае за постъпките си. Той си е наумил, че в името на семейството можеш да правиш всичко - е, не е така. От друга страна, евала за отдадеността му.
Сай пък беше един тотален нърд, гииг и каквото подобно се сетите, но това го подтискаше, не му харесваше. Искаше да е част от нормалните хора, да общува, да го забелязват, да оценяват съществуването му, нещо от което всеки човек има нужда, потребност и ако му липсва би се чувствал точно като Сай, но с една разлика. Сайълр има сила. Сила която му позволява да чатка всичко и да може да се сдобива с още сила. При неговата изкривена психика и тези негови желания, които явно в един момент са стигнали до мания за контрол, той става лесна жертва за всяка една манипулация. Ако се беше появила Ел и го беше вкара в обществото като нормален човек с работа, която всички забелязват и оценяват, той сигурно щеше да е нещо като онзи Сай със сина и хубавата кухня, но не би. Ел го поощри не за друго, а за убиване и неговият болен мозък реши, че това е начина да бъде забелязан, оценен.
Тези факти малко или много оневиняват "корените" на Сайлър, просто защото той и да иска не може да спре, защото вече е насочил "глада" си към нещо и едва ли може да го спре. Имаше опити, но не стана.


Пък и да не говорим, че основното, заради което Сай се разяри е това че той отново беше излъган и използван и то по един изключително противен начин, който е непростим, дори като става дума за чудовището Сайлър. Ако бяхте забелязали, когато Анджела го прие като това което е, той се кротна, нещо което според мен е абсолютно възможно и с един истонски Сайлър.


ЕДИТ:
Shocked Shocked Shocked Е, това е най-дългия ми пост ЕВЪР Wacko Wacko Wacko
Върнете се в началото Go down
http://zoom.bg/someone
Sponsored content





Сай vs. Ноа - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сай vs. Ноа   Сай vs. Ноа - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Сай vs. Ноа
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Heroes Bulgaria :: Heroes :: Общи дискусии-
Идете на: