Heroes Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Heroes Bulgaria

A brave new world.
 
ИндексПорталГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Chapter 4 - I Am Become Death

Go down 
+12
DeathLesS
Lilit
KillaKos
secretk
Ultraviolet
trew1
rustakil
liquefy
endone
trevi4ko
Sylar
legolassss
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
rustakil

rustakil


Male
Брой мнения : 120
Age : 35
Registration date : 01.03.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 08, 2008 7:33 pm

Lilit написа:
Не твърдя, че знам. Само се опитвам да разсъждавам последователно и логично.

Нали затова сме се събрали в този форум да изказваме собствените си мнения и да се опитаме да разберем по-добре сериала Smile
Върнете се в началото Go down
Lilit

Lilit


Female
Брой мнения : 148
Age : 31
Localisation : София
Registration date : 09.09.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 08, 2008 7:36 pm

Радвам се, че се разбрахме Smile
Върнете се в началото Go down
rustakil

rustakil


Male
Брой мнения : 120
Age : 35
Registration date : 01.03.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 08, 2008 7:37 pm

Lilit написа:
Радвам се, че се разбрахме Smile

И аз,обаче започваме да го обръщаме на чат ще вземат да ни баннат за спам laugh
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeЧет Окт 09, 2008 11:40 pm

Ммм да взема и аз да се включа в разговора.
Подгответе се за дълъг пост...

Като за начало искам да обобщя няколко неща. Този сезон орпеделено са пооправили цялото мистично усещане на сериала и объркващите загадки, които наблюдавахме в първи сезон, но не бяха толкова объркващи в втори. Дават ни се частици информация от цялостната картина за това няма как да сме сигурни за повечето неща. Този епизод специално бе изпълнен с подобни сцени. Като започнем от странните приятелства, съюзи и любовни връзки, които са възникнали и стигнем до промяната на характерите на персонажите. Видяхме действително доста въпросителни.
Започваме с главните:
Защо бъдещият Питър умря след като Клеар го простреля? - Защото Хейтянина беше наоколо. Защо после не се събуди в моргата, когато хейтянина го нямаше? Защото способността я беше придобил, а не му беше оригинална, както е при Клеар. Спомняте си Сай каза, че тя не може да умре. Имайки предвид, че разбира как действа силата й нормално е да казва истината. Следователно Клеар би се регенерирала и събудила след като хейтянина се отдалечи, защото силата й си е част от нея. Не е придобита, както е при Пийт.

secretk, Кони (добре дошла),... способността на Питър не е същата, като на Сайлър. Основната разлика е в това, че Сай придобива силите си след което те стават част от него (най-вероятно способността му включва и адаптивни качества и за това гледа мозъците). За това и при него те са постоянно активни ("на повърхността"). Контролира ги по всяко време едновременно и за това му се бъгва психиката. В същото време Пийт ги копира/поглъща и за да използва дадена сила трябва съзнателно да я отключи или ако ситуацията е по-екстремна отключването става интуитивно.
Той притежава всички сили до които е бил близо. Не е въпроса да ги е видял, как действат, а да е разбрал, как да ги активира и използва/контролира (случая с бомбата беше пример, за липса контрол). Не забравяйте, че първата му придобита сила - сънищата (на Мама Петрели), я използваше несъзнателно. Също така, когато си бе изгубил паметта използваше силите по интуиция при нужда.
Ако си спомняте Мат имаше проблеми с неговата способност в началото. Чуваше всички около него независимо дали искаше или не. Питър обаче използва способността само когато има нужда от нея. Не чете постоянно мислите на хората (затова и Адам се възползва от него). Колкото до белега му - според мен са го сложили чисто и просто за да може да правим разлика м/у двамата. Освен това, е и хубава вратичка за евентуална история в бъдеще. Сигурно ще обяснят един ден, от къде му е белега, но за момента съм сигурен, че дори сценаристите не знаят... Wink
Във всеки случай щом не се възстанови, след като го убиха докато беше под влиянието на Хейтиянина най-вероятно подобна ще е и историята за появата на белега...

По въпроса за формулата в момента има прекалено много неяснотий за да се обобщи нещо сигурно. Като започнем с въпроса, кой я сглобява и стигнем до грешката на Мохиндер и цялата неточност около това дали мутацията е в ДНК-то или се дължат силите на адреналина и допамина (или каквото беше там). Не забравяйте, че след като Мохиндер го е казал не го прави автоматично вярно. Особенно след като направи грешка и си причини... цялата бъдеща метаморфоза.

Колкото до Ники... тя е една от три идентични тризначки. Стана ясно също, че компанията ги е дарила със силите (най-вероятно чрез формулата) и ги е дала за осиновяване, като по този начин ги е разделила.
Не разбрах какви бяха тези духове за които говорехте. Какви духове бре хора? Ники си имаше раздвоение на личността. Като имаше множество самоличности - Ники беше оригиналната, а Джесика беше само първата допълнителна. В епизода "Five Years Gone" видяхме, че бъдещата Ники е някаква смесица м/у отделните личности. Освен това видяхме, че с времето се разви и трета самоличност, когато Ники не си взимаше лекарствата - Джина (май беше), която замина да пирува и заради нея застреляха D.L. Ако беше оцеляла щяхме да видим и други персонажи да изплуват и взимат контрол. Персонажи от нейният живот (Джесика беше сестра й, а Джина е била някаква желана фантазия).
Та по въпроса с тризначките. Леко ми се губи първи сезон, за това не помня точно дали показаха снимка на Джесика. Но ако не са значи има голяма вероятност да не е била истинска сестра на Ники при положение, че Ники е била осиновена. И съответно третата тризначка, Барбара, да е все още жива някъде. Другата възможност е Барбара да е била всъщност Джесика и да е умряла, като малка още.
Кое от двете е не е ясно, но със сигурност са били тризначки, демек 3, а не 4... Wink

И последният въпрос - защо Клеар завърза Пийт, а не го уби? Ние не видяхме, как точно го е заловила. М/у ексползията и сцената в моргата има голяма празнина. Може просто да е бил в безсъзнание и да са го хванали или пък да са го заловили с помоща на Хейтянина. Във всеки случай си го запази жив просто за да му причини болка. Това е ясно. Както каза още в настоящето, в онзи контейнер на майка си - иска да причини болка (тогава само на Сай, но явно й е харесало). В бъдещето си пролича с това, че е станала същинска злодей-ка...
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
SlasHDaFiveNine




Брой мнения : 23
Registration date : 03.10.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 10, 2008 11:46 am

endone написа:

Защото способността я беше придобил, а не му беше оригинална, както е при Клеар. Спомняте си Сай каза, че тя не може да умре. Имайки предвид, че разбира как действа силата й нормално е да казва истината. Следователно Клеар би се регенерирала и събудила след като хейтянина се отдалечи, защото силата й си е част от нея. Не е придобита, както е при Пийт.

ако си спомняш в първия сезон , епизода където сай и пийт се биха в апартамента на мохиндер , и на пийти му се заби стъкло в тила , след като клеър изкара парчето стъкло той веднагически се регенерира...
Върнете се в началото Go down
liquefy

liquefy


Брой мнения : 139
Age : 30
Registration date : 26.07.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 10, 2008 12:47 pm

SlasHDaFiveNine написа:
endone написа:

Защото способността я беше придобил, а не му беше оригинална, както е при Клеар. Спомняте си Сай каза, че тя не може да умре. Имайки предвид, че разбира как действа силата й нормално е да казва истината. Следователно Клеар би се регенерирала и събудила след като хейтянина се отдалечи, защото силата й си е част от нея. Не е придобита, както е при Пийт.

ако си спомняш в първия сезон , епизода където сай и пийт се биха в апартамента на мохиндер , и на пийти му се заби стъкло в тила , след като клеър изкара парчето стъкло той веднагически се регенерира...
Прав/а си за това не съм сагласен с endone по този въпрос. Wink
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 10, 2008 12:49 pm

SlasHDaFiveNine написа:
endone написа:

Защото способността я беше придобил, а не му беше оригинална, както е при Клеар. Спомняте си Сай каза, че тя не може да умре. Имайки предвид, че разбира как действа силата й нормално е да казва истината. Следователно Клеар би се регенерирала и събудила след като хейтянина се отдалечи, защото силата й си е част от нея. Не е придобита, както е при Пийт.

ако си спомняш в първия сезон , епизода където сай и пийт се биха в апартамента на мохиндер , и на пийти му се заби стъкло в тила , след като клеър изкара парчето стъкло той веднагически се регенерира...
Да но способностите си ги имаше. Все още беше специален, също както и когато Клеар получи онзи кол във врата. В същото време присъствието на Хейтянина го прави просто човек... от което явно няма връщане. Wink
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
rustakil

rustakil


Male
Брой мнения : 120
Age : 35
Registration date : 01.03.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 10, 2008 3:17 pm

Преди малко прочетох в един международен форум,че едно от обясненията на пътуването във времето е да не е в бъдещето,а да е в други измерения,което си звучи логично.
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 5:37 pm

rustakil написа:
Преди малко прочетох в един международен форум,че едно от обясненията на пътуването във времето е да не е в бъдещето,а да е в други измерения,което си звучи логично.
Честно казано не е хич логично. Ако пътува в друго измерение не само бъдещето ще бъде различно, но и настоящето и миналото. Следователно, като се върне и промени нещо може вместо да "спаси" света, всъщност да го разруши.

И все пак идеята за подобна способност я намирам за доста интересна. В какъв смисъл - Питър среща "специален", които може да пътува м/у измеренията и разбира се му присвоява силата. От там тъй като все още не може да контролира силата без да иска попада в някое друго измерение (както без да иска попадна в бъдещето или отиде при Чарлз чрез сънищата от майка му), където всичко е с главата на долу... би станал доста як самостоятелен епизод.
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
ПЕТЯ

ПЕТЯ


Female
Брой мнения : 16
Age : 29
Localisation : Забутано място
Loisirs : рисуване,гледане в една точка^.-
Registration date : 30.09.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 7:05 pm

Епизода беше доста заинтригуващ-в един момент толкова се зарадвах че Сайлър има син че направо... Smile Но пък умря,което го направи пак лош...както винаги laugh но като цяло според мен епизода беше 10/10
Върнете се в началото Go down
rustakil

rustakil


Male
Брой мнения : 120
Age : 35
Registration date : 01.03.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 7:32 pm

endone написа:

Честно казано не е хич логично. Ако пътува в друго измерение не само бъдещето ще бъде различно, но и настоящето и миналото. Следователно, като се върне и промени нещо може вместо да "спаси" света, всъщност да го разруши.

И все пак идеята за подобна способност я намирам за доста интересна. В какъв смисъл - Питър среща "специален", които може да пътува м/у измеренията и разбира се му присвоява силата. От там тъй като все още не може да контролира силата без да иска попада в някое друго измерение (както без да иска попадна в бъдещето или отиде при Чарлз чрез сънищата от майка му), където всичко е с главата на долу... би станал доста як самостоятелен епизод.

За мен,този вариант за другите измерения е логичен.Все пак,няма как да се знае,какво ще стане в бъдещето или какво е било миналото.Дори най-малкото нещо може да обърка настоящето.Така,че дори да не е така си струва да се обсъди.
Върнете се в началото Go down
Lilit

Lilit


Female
Брой мнения : 148
Age : 31
Localisation : София
Registration date : 09.09.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 7:44 pm

rustakil написа:
endone написа:

Честно казано не е хич логично. Ако пътува в друго измерение не само бъдещето ще бъде различно, но и настоящето и миналото. Следователно, като се върне и промени нещо може вместо да "спаси" света, всъщност да го разруши.

И все пак идеята за подобна способност я намирам за доста интересна. В какъв смисъл - Питър среща "специален", които може да пътува м/у измеренията и разбира се му присвоява силата. От там тъй като все още не може да контролира силата без да иска попада в някое друго измерение (както без да иска попадна в бъдещето или отиде при Чарлз чрез сънищата от майка му), където всичко е с главата на долу... би станал доста як самостоятелен епизод.

За мен,този вариант за другите измерения е логичен.Все пак,няма как да се знае,какво ще стане в бъдещето или какво е било миналото.Дори най-малкото нещо може да обърка настоящето.Така,че дори да не е така си струва да се обсъди.
Според мен пътуването е само в миналото или бъдещето, не в други измерения, защото в противен случай всичко става твърде сложно, объркано и много от нещата в сериала биха загубили смисъла си. Но предполагам може да се каже, че то се превръща в "друго измерение" когато бъде предотвратено.
Върнете се в началото Go down
rustakil

rustakil


Male
Брой мнения : 120
Age : 35
Registration date : 01.03.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 7:49 pm

И без това нещата досега са достатъчно объркващи Smile
Върнете се в началото Go down
secretk

secretk


Female
Брой мнения : 87
Age : 37
Registration date : 08.10.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 8:12 pm

Според мен нямa дa имa логикa спрямо идеятa нa филмa.
За мен, когaто имa рaзлични измерения, те сa независими едно от друго, и може дa сa много рaзлични. При положение, че сa независими, то aко имa опaстност в един свят, то товa не му пречи нa другия, понеже те не си взаимодействaт, товa е идеятa нa измерениятa, нещо кaто aлтернaтивнa реaлност.
Тa aко е тaкa, нито ще имa смисъл дa се борят дa спaсяват, нито пък би трябвaло промянa в едното дa доведе до промянa в другото.
Инaче би отишло съвсем във фaнтaстикaтa този сериaл според мен, прекaлено сложно е за поне мaлко прaводоподобно обяснение.
Върнете се в началото Go down
youaremelting

youaremelting


Male
Брой мнения : 29
Age : 29
Registration date : 08.08.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 12, 2008 11:34 am

Мен най- ми хареса края :"Hiro, you son of a..." Bounce laugh Twisted
Върнете се в началото Go down
trevi4ko

trevi4ko


Male
Брой мнения : 485
Age : 34
Registration date : 15.10.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 12, 2008 5:52 pm

youaremelting написа:
Мен най- ми хареса края :"Hiro, you son of a..." Bounce laugh Twisted

и мене много ме изкефи Grin Grin
и ако се забелязал всеки епизод завърва много яко, последната сцена винаги кърти Smile Smile
Върнете се в началото Go down
LoVe_PeTeR

LoVe_PeTeR


Female
Брой мнения : 148
Age : 29
Registration date : 14.04.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 14, 2008 2:28 pm

Аз си пускам поста малко по късно, защото известно време нямах нет Sad. Сай повече ми харесва като добричък да прави гофрети отколкото преди. Много ми стана гадно като като детето му умря. Можеше пък и на Клеър на ѝ стане гадно, (все пак хлепето и е първи братовчед) и да го съживи, въпреки че като гледам бъдещата Клеър май няма да ѝ пука особено. Чудя се какво ли е на правил бъдещият Питър, че всички толкова го мразят, освен че иска да промени миналото. Някой беше споменал, че не е видял Бенет в бъдеьето. Може със Сай да са станали много близки, но след като той е умрял, Сай да е кръстил сина си на него. И още едно нещо - детето на Сай ми изглежда мн по-голямо от 4 годишно. А в сериала може и по-малко да е , защото това са 4 год. в бъдещето. А другата възможност е той да го е осиновил.
Върнете се в началото Go down
youaremelting

youaremelting


Male
Брой мнения : 29
Age : 29
Registration date : 08.08.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 14, 2008 8:42 pm

DeathLesS написа:

4-Питър трябва да види способността как се използва за да я абосрбира.
Добре де ,тогава как Питър използва способността на Мама Петрели(говоря за сънищата с летенето от първи сезон) без да знае за нея?
Върнете се в началото Go down
Lilit

Lilit


Female
Брой мнения : 148
Age : 31
Localisation : София
Registration date : 09.09.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 14, 2008 9:30 pm

youaremelting написа:
DeathLesS написа:

4-Питър трябва да види способността как се използва за да я абосрбира.
Добре де ,тогава как Питър използва способността на Мама Петрели(говоря за сънищата с летенето от първи сезон) без да знае за нея?
Според мен способността трябва да се прояви(и това в повечето случаи означава да се види) в негово присъствие. Може като малък да е видял майка си да спи, а тя в този момент да е сънувала пророчески сън.
Върнете се в началото Go down
trew1

trew1


Female
Брой мнения : 90
Age : 31
Registration date : 05.05.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 14, 2008 9:38 pm

Lilit написа:
youaremelting написа:
DeathLesS написа:

4-Питър трябва да види способността как се използва за да я абосрбира.
Добре де ,тогава как Питър използва способността на Мама Петрели(говоря за сънищата с летенето от първи сезон) без да знае за нея?
Според мен способността трябва да се прояви(и това в повечето случаи означава да се види) в негово присъствие. Може като малък да е видял майка си да спи, а тя в този момент да е сънувала пророчески сън.

Това и аз си го мислих, но той е използвал и способността на ДиЕл.
Върнете се в началото Go down
youaremelting

youaremelting


Male
Брой мнения : 29
Age : 29
Registration date : 08.08.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 17, 2008 5:23 pm

trew1 написа:
Lilit написа:
youaremelting написа:
DeathLesS написа:

4-Питър трябва да види способността как се използва за да я абосрбира.
Добре де ,тогава как Питър използва способността на Мама Петрели(говоря за сънищата с летенето от първи сезон) без да знае за нея?
Според мен способността трябва да се прояви(и това в повечето случаи означава да се види) в негово присъствие. Може като малък да е видял майка си да спи, а тя в този момент да е сънувала пророчески сън.

Това и аз си го мислих, но той е използвал и способността на ДиЕл.
И Айзък не го е виждал да рисува бъдещето. Според мен е просто неточност на сериала.
Върнете се в началото Go down
Lilit

Lilit


Female
Брой мнения : 148
Age : 31
Localisation : София
Registration date : 09.09.2008

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 17, 2008 6:27 pm

youaremelting написа:
trew1 написа:
Lilit написа:
youaremelting написа:
DeathLesS написа:

4-Питър трябва да види способността как се използва за да я абосрбира.
Добре де ,тогава как Питър използва способността на Мама Петрели(говоря за сънищата с летенето от първи сезон) без да знае за нея?
Според мен способността трябва да се прояви(и това в повечето случаи означава да се види) в негово присъствие. Може като малък да е видял майка си да спи, а тя в този момент да е сънувала пророчески сън.

Това и аз си го мислих, но той е използвал и способността на ДиЕл.
И Айзък не го е виждал да рисува бъдещето. Според мен е просто неточност на сериала.
Доста мислих по този въпрос, защото ако си спомняте в "Homecoming” Клеър не демонстрира способността си пред Питър. Сайлър я нарани в съблекалнята на мажоретките, видя как се регенерира, след което тя побягна и повторно се сблъска с Питър, който разбра, че трябва да спаси точно нея. Когато той блъсна Сайлър и двамата паднаха Питър се възстанови само заради появата на Клеър. Този случай може да се обясни с обстоятелството, че способността й е присъща и се отнася до всяка клетка в тялото й, а освен това се отключва винаги напълно спонтанно и естествено и затова да не е нужно да се прояви, за да може Питър да я възприеме. Причината за абсорбирането на способността на Ди Ел може да е отново тази, защото тя също е присъща за всяка негова клетка, а при Кърби плаза предполагам че е бил на достатъчно близко разстояние от Питър, макар че има и една съществена разлика и тя е, че Ди Ел контролира съзнателно своята сила, а и както разбираме от Сезон 3, Клеър е много по-различна и специална от другите герои в сериала, така че е трудно да сравняваме двата случая.

Но въпреки тези мои объркани и фантасмагорични опити на всяка цена да разреша този въпрос трябва да призная, че копирането на способността на Айзък е абсолютен и необясним прецедент(или поне аз не мога да го разгадая), който явно се дължи на пропуск от страна на сценаристите, а грешки има във всеки сериал, но не винаги се забелязват. Все пак и те са хора и след като основната цел е поддържане на зрителския интерес не можем да очакваме всичко в „Герои” да е така съвършено подреден с логични причинно-следствени връзки, както е в нашата действителна реалност.
Върнете се в началото Go down
endone

endone


Male
Брой мнения : 231
Age : 38
Localisation : София
Registration date : 19.06.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 17, 2008 9:21 pm

Ако си спомняте бяха обяснили способността на Питър преди време (май още в 1 сезон). Способността му действа, като гъба, която абсорбира чуждите способности, когато е в необходимата близост до съответния човек. Той абсорбира абсолютно всички способности (с изключение на тези, които неутрализират неговата - пример Хейтянина).

За да прекратя малкият ви спор ще ви дам само един пример - когато Питър срещна Тед (радиационният тип) в края на първи сезон. Когато се приближи на необходимото разстояние автоматично я присвой и тъй като не знаеше, как да ги контролира момента се прояви при него.

Защо не използва всички способности? Както вече писах по-горе ако сте забелязали Питър трябва да достигне и активира способността вътре в себе си, за да я използва. За това и не можеше да вземе способността на Сайлър - не че я нямаше, а не знаеше, как да я "извади на бял свят", как да я използва. Дори бъдещият Пийт пак се концентрираше за да използва дадена способност (пример, когато се концентрираше преди да извади настоящият Питър от тялото на Джеси). Някои способности се проявяват при него при екстремни ситуации интуитивно. Пример за това са сънищата от майка му и регенерирането от Клеар. Също така, когато ирландците го намериха в онзи контейнер използва силата на Ел по интуиция за защита, както и всички други свой способности след това...
Върнете се в началото Go down
http://theanm.blogspot.com/
SlasHDaFiveNine




Брой мнения : 23
Registration date : 03.10.2007

Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 18, 2008 12:16 am

endone написа:
Ако си спомняте бяха обяснили способността на Питър преди време (май още в 1 сезон). Способността му действа, като гъба, която абсорбира чуждите способности, когато е в необходимата близост до съответния човек. Той абсорбира абсолютно всички способности (с изключение на тези, които неутрализират неговата - пример Хейтянина).

За да прекратя малкият ви спор ще ви дам само един пример - когато Питър срещна Тед (радиационният тип) в края на първи сезон. Когато се приближи на необходимото разстояние автоматично я присвой и тъй като не знаеше, как да ги контролира момента се прояви при него.

Защо не използва всички способности? Както вече писах по-горе ако сте забелязали Питър трябва да достигне и активира способността вътре в себе си, за да я използва. За това и не можеше да вземе способността на Сайлър - не че я нямаше, а не знаеше, как да я "извади на бял свят", как да я използва. Дори бъдещият Пийт пак се концентрираше за да използва дадена способност (пример, когато се концентрираше преди да извади настоящият Питър от тялото на Джеси). Някои способности се проявяват при него при екстремни ситуации интуитивно. Пример за това са сънищата от майка му и регенерирането от Клеар. Също така, когато ирландците го намериха в онзи контейнер използва силата на Ел по интуиция за защита, както и всички други свой способности след това...

напълно съм съгласен с това.....
Ето защо още не мога да разбера защо бъдещия питър умря....
Предполагам че не е добил способността и...дори и налудничаво да звучи , хайтянина го нямаше в моргата и той щеше да се регенерира...
Потвърждение е и белега му , ако имаше способността нямаше да има белег....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Chapter 4 - I Am Become Death   Chapter 4 - I Am Become Death - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Chapter 4 - I Am Become Death
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Chapter 3 - One of us, One of them.
» Chapter 8 - Villains
» Chapter 9 - It's Coming
» Volume 4 - Chapter 1 A Clear And Present Danger

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Heroes Bulgaria :: Архив :: Архив Heroes-
Идете на: